Islak havlu kullanarak Tesla’nın şarj hızını artırdılar!

Elektrikli araçlardan anlayan herkes aşırı sıcaklıklar ve yüksek şarj hızlarının genellikle iyi bir ikili oluşturmadığını bilir.

Ancak bazı Tesla sahipleri, sıcak ve güneşli günlerde sistemi kandırarak bir Supercharger istasyonundan biraz daha fazla enerji alabileceklerini ve kontör yükleme seansı sırasında birkaç dakika tasarruf edebileceklerini keşfettiler…

TESLA SON ZAMANLARDA ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Tesla’nın ABD’deki Supercharger ağından sorumlu ekibin tamamını işten çıkarmak da dahil olmak üzere işgücünde derin kesintilere gitmesiyle ilgili tüm karamsar ve kasvetli haberlerle birlikte, şirketin yüksek şarj standartlarını sürdürme kabiliyetine ilişkin şüpheler artıyor.

Tesla’nın Supercharger DC hızlı şarj ağı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ve en güvenilir ağı olarak biliniyor. Ayrıca Kuzey Amerika genelinde 2.000’den fazla istasyona sahiptir.

BU ÇÖZÜM YILLARDIR KONUŞULUYOR

Islak havlu hilesi Tesla forumlarında ve diğer çevrimiçi topluluklarda birkaç yıldır dolaşıyor.

Kullanıcılar şarj kablosu sapının üzerine ıslak bir bez parçası koymanın şarj süresini hızlandırdığını belirti.  Bu çözümün, özellikle güneşin doğrudan tutamağa vurduğu ve sıcaklığın yükselmesine neden olduğu sıcak bir günde işe yaradığı iddia edildi.

Aktif olarak soğutulan kablolara sahip olmayan eski V2 Supercharger tezgahlarında, tutamak çok hızlı bir şekilde ısınabilir.

Sonuç olarak, sapın içindeki sensör şarj cihazına şarj hızını düşürmesini söyler, böylece güvenli bir sıcaklık korunabilir. Ancak sapın üzerine ıslak bir havlu koyarak, güneş ışığından korunur ve daha düşük bir sıcaklıkta kalabilir, böylece daha yüksek bir şarj hızını kolaylaştırır. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x